1. Anasayfa
 2. Middle-Earth

Yüzüklerin Efendisi Warner Bros ve Embracer Group ile Geri Dönüyor!

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin hakları ve tekrar filmlerini yapabilmek için Embracer Group ile çalışmalar yapan Warner Bros, bugün itibariyle lisans anlaşmasını tamamlayıp ortaklık için imzalarını attı.

Yüzüklerin Efendisi Warner Bros ve Embracer Group ile Geri Dönüyor!
0

Selamlar!

Geçtiğimiz aylarda Warner Bros Yüzüklerin Efendisi serisini yeniden çekmeyi düşündüklerini belirtmişlerdi. Sadece film değil; filmin çıkarılan oyun ve müzik haklarını alabilmek uzun zamandır çalışma yapan Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav ve Embracer Group’un yapmış olduğu anlaşma sağladı.

Filmlerden önce ise New Line ve Warner Bros Animation’un halihazırda yapım aşamasını devam ettirdiği ve Yüzüklerin Efendisi’ndeki olaylardan önce geçen “The Lord Of The Rings: The War of Rohirrim” animasyon filminin 12 Nisan 2024’te gösterime girmesi bekleniyor. Film de Rohan’ın kralı Miğfer Tokmakel’in kaderini anlatılacak.

Böylelikle Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin farklı şekillerde filmlerini tekrar izleme şansı yakalayacağız. WB’nin stüdyo başkanlarından Michael De Luca ve Pamela Abdy’nin yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde;

“Filmlerdeki tüm ince ayrıntı ve kapsamlara rağmen, JRR Tolkien’in hayalini kurduğu uçsuz bucaksız, karmaşık ve göz kamaştırıcı evren, filmde büyük ölçüde keşfedilmemiş durumda. Hayranların Orta Dünya’nın sinematik Dünyasının derinliklerine davet etme fırsatı bir onurdur ve bu macerada Orta Dünya için çalışacağımız Embracer ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Embracer Freemod’un CEO’su Lee Guinchard’ın açıklaması ise şöyle;

“New Line ve Warner Bros’un bu çalışmalara ne kadar önem verdiğiniz biliyoruz. Ortaklarımız ile birlikte çalışarak geçmişi onurlandırmayı, geleceğe bakmaya ve en güçlü kalite değerlerine bağlı kalmayı planlıyoruz.”

Açıkçası Amazon’un çıkarmış olduğu dizi serisini tüm hayranlar olarak büyük bir merakla beklemiştik. Kendi adıma konuşacak olursam, diziyi izlerken düşündüğümle gerçek olanı gördüğümde bir hayal kırıklığı yaşadım. Beklentilerimi karşılamadığı gibi gelecek olan ikinci sezona ister istemez önyargı ile yaklaşıyorum. Yine de merakıma yenik düşerek izleyeceğim ancak sonuç ne olur bilemiyorum.

Warner Bros’un ise nasıl bir iş çıkaracağına dair şu an aklımda net bir düşünce olmasa da (seriyi baz alarak söylüyorum) güzel bir iş çıkaracaklarını düşünüyorum. Gün itibariyle haber çıktığından beri filmi yakından takip edenlerin durumdan memnun olduklarını gördüm. Umarım bu sefer yanılmaz ve güzel bir eser izleyebiliriz.

Sizin yorumlarınız nedir?

Tepkini Seç!
 • 3
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

"There is some good in this world,and it's worth fighting for". J.R.R. Tolkien

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir