Oyunu Yapılması Gereken 5 Film
 1. Anasayfa
 2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

Oyunu Yapılması Gereken 5 Film

Filmden uyarlama oyunlar

0
Getting your Trinity Audio player ready...

Günümüzde oyunlardan uyarlama onlarca film var bunun yanı sıra filmden uyarlama oyunlar da mevcut  fakat çoğu temelde bir kitaba dayanıyor. Şimdi sizleri oyunu olabilecek 5 film örneği ile baş başa bırakıyorum.

 •     The Departed (Köstebek)

Köstebek 2006 yılında vizyona girmiş bir Amerikan filmi. ‘İçerde’ ve dışarıda bir çok uyarlaması çekildi. Polis, mafya mücadelesi ve içlerinde yer alan iki muhbirin yaşadığı dramı konu alan film altın küre ödüllerine en iyi filmde (Drama) olmak üzere altı dalda aday oldu. Scorsese’ye en iyi yönetmen ödülünü getiren köstebek peki  neden bir oyun olmasın. Gerek filmin içinde bulunan aksiyon sahneleri gerek strateji geliştirme yönleriyle köstebek hikaye tabanlı güzel bir Role-Play Game (RPG) oyunu olabilir.

izlemek isteyenler için film netflix de mevcut.

IMDB: 8.5

 

 •       3.10 to Yuma

3.10 treni 1957 yapımı olan filmin yeniden yapımı olan 2007 yılı filmi. Baş rollerini  Russell Crowe ve Christian Bale ‘in oynadığı film 70 milyon dolar gişe hasılatı yapmıştır. Vahşi batı doğasını sonuna kadar hissettiren ve içinde ağır dram barındıran bu yapım en iyi western filmleri arasında yerini alır.Günümüz oyun sektöründe neredeyse artık tek bir örnek var red dead redemption ve herkes hayranlık duyarak oynuyor. 3.10 hikayesiyle bu türe yeni bir soluk ve RDR ye bir rakip olabilir.

Şimdi izlemek isteyenler için film maalesef platformlarda mevcut değil.

IMDB:7.7

 

 

 • Leon (Sevginin Gücü)

Leon, Luc Besson tarafından yazılan ve yönetilen 1994 yılı Fransa yapımı bir filmdir. Baş rolleri çoğumuzun ilk aşklarından olan Natalie Portman ve Jean Reno paylaşmakta.Film de acı bir olay sonrası yakınlaşan ikili zamanla bir usta çırak ilişkisi yaşamaya başlar ve birlikte bir çok suikast gerçekleştirir.  Oyun sektöründe suikast alanında bir çok oyun var ama Leon’un rakibi hiç şüphesiz Hitman serileri bunlara mükemmel hikayesiyle Leon rakip olabilir.

Şimdi izlemek isteyenler için film platformlarda mevcut değil.

IMDB: 8.5

 

 •     Braveheart (Cesur Yürek)

Braveheart, Mel Gibson’in yönettiği ve baş rolünü oynadığı tarihi, yarı kurgusal film. William Wallace’ın hayatını anlatır.Film bir alternatif tarih örneği. İskoçların ingilizler tarafından gördüğü baskıları anlatır.Filmin devamın da iskoçlar bir isyan başlatır başlarında ise William Wallace isyan büyük başarılar getirebilse de sonuç çokta tatmin edici değil.Günümüzde büyük strateji oyunları mevcut fakat neredeyse hepsi tarihi olaylara bağlı ilerlemekte neden bir alternatif tarih oyunu olmasın cesur yürek güzel bir strateji ve alternatif tarih oyunu olabilir.

şimdi izlemek isteyenler için film google play da mevcut.

IMDB: 8.3

 

 

 

 • Conjuring (Korku Seansı)

The Conjuring, James Wan’ın yönetmenliğini yaptığı ve Chad Hayes ve Carey Hayes’in yazdığı 2013 Amerikan doğaüstü korku filmi. Conjuring, 19 Temmuz 2013’te Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girdi. Baş rolleri Vera Farmiga ve Patrick Wilson paylaşmakta.Filmde iki eşi canlandıran Patrick ve Farmiga aynı zamanda şeytan çıkarma uzmanlarıdır.Oyun sektöründe korku türü oyunlar bir hayli fazla fakat bunların hikayeleri bakımından yetersiz olduğunu söylemek çokta yanlış olmaz. Conjuring’i mükemmel hikayesiyle bir korku oyunu olarak görmek güzel olabilir.

Şimdi izlemek isteyenler için film Netflix de mevcut.

IMDB: 7.5

 

 

 •   Bonus: Kurtlar Vadisi (ilk 97 Bölüm)

Kurtlar Vadisi, 15 Ocak 2003’te Show TV’de “Bu bir mafya dizisidir” sloganıyla başlayan Türk aksiyon, mafya ve politik dizisidir.Başlığa biraz ters olabilir hatta başka bir başlığın konusu bile olabilir. Bildiğiniz gibi Kurtlar Vadisi bir dizi ama Türkiye de çoğu insan içi bir diziden fazlası. Oyun dünyasında en yakın örneği Mafia diyebiliriz. Hikayesiyle bir başyapıt olan Mafia ilk iki oyunundan sonra maalesef Mafia 3 bir rezalet denilebilecek kadar kötü. Türk oyunu denilince akla ilk gelen Mount and Blade peki bir diğeri neden Kurtlar Vadisi olmasın.

Şimdi izlemek isteyenler için dizi her yerde mevcut

IMDB: 7.3

Tepkini Seç!
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Eskişehir

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir