1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

YAPAY ZEKA DESTEKLİ OTEL!

YAPAY ZEKA DESTEKLİ OTEL!
0

YAPAY ZEKA VE GÜNÜMÜZ

Günümüz dünyasında teknoloji bir ihtiyaçtan çıkmış olup artık kendi benliğini kazanan bir iradeye dönüşüyor. İnsanlık kendi kendine düşünebilen bir teknoloji için gecesini gündüzüne katıyor. Dolayısıyla bu kulvarda rekabet de artmış durumda. Yapay zeka için bu kadar çaba sarf etmek doğru mudur onu bize zaman gösterecek.

 

Dünya devi firmalar yapay zeka alanında büyük yatırım ve çalışmalar yapmakta. Google ve Facebook büyük öncülerinden. Fakat karşı çıkanlar ve bunun tehlike arz ettiğini düşünenler de var. Elon Musk bunlardan birisi ve yapay zekanın geliştirilmemesi gereken bir alan olduğunu savunur.

 

Dünya Devi Firma Alibaba, Çin’de Yapay Zeka Destekli Otel Açtı

Her ne kadar üzerine tartışmalar olsa da yapay zeka doğru şekilde kullanıldığında gayet kullanışlı olabiliyor. Dünya devi Alibaba Çin’de açtığı bir otelde yapay zekayı kullanışlı bir hale getirmiştir. Müşterilere lüks ve çok kolay yollar sunan otele yoğun ilgi duyuluyor.

Otelde kapılar yüz tanıma sistemi ile açılıyor. Birçok işlemi sadece sesli komut ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Sesli komut sayesinde çeşitli robotlara işlemlerini yaptırabiliyorsunuz. Teknolojinin rahatlığını hissettiren bu otel robot servisleriyle de dikkat çekiyor. Oda servisi ve yemek servisinin yapay zeka ile robotlar tarafından gerçekleştirilmesi ilgi oldağı oldu.

 

Tepkini Seç!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap