Time Dergisine Göre 2019 Yılının En İyi 10 Filmi
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Time Dergisine Göre 2019 Yılının En İyi 10 Filmi

2019 yılının en iyisi olarak belirlenen 10 filmi sizler için derledik. Time dergisine göre en iyi 10 film bu listenin içerisinde. Şimdiden iyi okumalar...

0
Getting your Trinity Audio player ready...

Herkese merhaba!

Film meraklısı olan arkadaşlar için,Time dergisinin seçmiş olduğu 2019 yılının en iyi 10 filmini sizlerle paylaşmak istedim.

1- Pain and Glory(IMDB: 7.7)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Pedro Almodovar tarafından üstlenilen İspanya yapımı dramatik filmdir. Başrollerin de Antonio Banderas,Jullieta Serrano,Leonardo Sbaraglia yer almaktadır. Filmin konusu ise, Salvador Mallo ismindeki deneyimli olan yönetmenin hayatında yapmış olduğu seçimleri ve yaşamında iz bırakan olayları ele almaktadır.

 

2.The Irishman (IMDB:8.7)

 

Sinema sektörünün en önemli isimlerinin başrollerini paylaştığı filmde İkinci Dünya savaşından sonra Amerika da oluşan suçları anlatmakta olan film, toplamda 3,5 saat sürüyor. Filmin başrollerinde ise;Robert De Niro,Joe Pesci ve Al Pacinoyu görüyoruz.

 

3-Once Upon a Time… in Hollywood(IMDB:7.9)

 

 

Yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun üstlendiği filmin başrollerinde Leonarda Di Caprio,Brad Pitt ve Margot Robbie,Dakota Fanning rol almıştı. 2019 çıkışlı olan film 1969 yılının Los Angeles’ında  geçiyor. Hollywod’da tanınmakta güçlük çeken Sharon Tate’in komşusu olan Rick Dalton ve onun dublörlüğünü yapan Cliff Booth’un hikayesini anlatmakta. Once Upon A Time… in Hollywood, Quentin Tarantino’nun 9. uzun metrajlı filmi.

 

4-Marriage Story(IMDB:8.4)

Başrollerini Scarlett Johansson ve Adam Driver’ın paylaştığı 2019 çıkışlı filmde boşanmış olan bir çiftin hikayesi anlatılıyor. Yönetmen olan Charlie ve oyuncu olan Nicole,evliliklerinin sonuna geldiğini düşünerek boşanmak isteyen çift sürecin kolay olacağını düşünse de, bu düşünce kısa zaman içinde bozulacaktır.

5-Little Women(IMDB:7.9)

 

Film,Louisa May Alcott’un aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Babaları Amerikan İç Savaşı’na giden dört farklı karaktere sahip kız kardeşin ve annelerinin yaşam mücadelesini beyaz perdeye aktarmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Meryl Streep,Emma Watson,Florence Pugh ve Eliza Scanlen var.

 

6-Parasite(IMDB:8.6)

 

 

Şüphesiz 2019’un en çok ses getiren filmlerindendi Parasite. Film 4 Oscar ödülü alarak adından inanılmaz bir şekilde söz ettirdi. İzleyenleri ise etkilediği kesin olmakla beraber hala bazı kişiler tarafından konuşulmakta. Filmin konusu ise kısaca şöyle; Fakir olan “Kim” ailesi,gündelik işlere giderek geçimini sağlamaktadır. Bir gün,beklemedikleri bir anda “Park” ailesinin evine hizmetçi olarak girmeleriyle her şey değişecektir.

 

7-Knives Out(IMDB:7.9)

Film,esrarengiz bir cinayeti çözmeye çalışan dedektif Benoit Blanc’ın hikayesini anlatıyor. Başarılı bir suç romanı yazarı olan Harlan Thrombey’in öldürülmesi yakınlarının ve hizmetçilerinin sorguya alınarak gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını amaçlıyor. Filmin başrollerini ise, Daniel Craig,Chris Evans,Jamie Lee Curtis,Michael Shannon paylaşıyor.

 

8-Dolemite Is My Name(IMDB:7.3)

 

Film 1970’lerde Los Angeles’ta zorluk içindeki komedyen Rudy Ray Moore,seksi ikinci kişiliği ile Dolemite ile ünlenir ve oyunculuğunu sinemaya taşımak için her şeyi riske atar. Filmin başrollerini Eddie Murhpy,Wesley Snipes,Keegan Michael Key paylaşıyor. Ayrıca belirtmek isterim ki film,Netflix filmi yani izlemek için platforma üye olmak gerekiyor. Ayrıca film yayınlandığın da Altın Küre Ödülü’nde aday olarak gösterilmişti.

 

9- A Beautiful Day In The Neighborhood(IMDB:7.9)

Amerika’nın ünlü ve önemli televizyon yüzlerinden biri olan Fred Rogers ile Gazeteci olan Tom Junod’un arkadaşlığını anlatan filmin başrollerini Tom Hanks ve Matthew Rhys paylaşıyor.

 

10-Hustlers(IMDB:6.3)

 Wall Street müşterilerine şantaj yapmak için bir araya gelen yedi eski striptiz kulübü çalışanının hikayesini konu alan filmin başrolünde Jennifer Lopez,Cunstance Wu,Julia Stiles gibi oyuncular yer alıyor. 

 

Evet,Time dergisine göre 2019 yılının en iyi 10 filmi bu şekilde. Sizlerin dikkatini çeker mi bilmiyorum ama ben ilk okuduğum da “Joker” filminin listede olmamasına şaşırmıştım çünkü izlendiğinde vakit kaybı olarak nitelendirilen bir film olarak kazınmadı hafızalarımıza. Tabii neye göre bu listenin yapıldığını bilmediğimiz için bize sadece tahmin etmek kalıyor.

Bu liste içerisinde izlediğiniz ya da izlemeyi düşündüğünüz filmler var mı? Eğer izledikleriniz var ise yorum olarak paylaşırsanız çok sevinirim.

 

İyi okumalar.

 

Tepkini Seç!
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

"There is some good in this world,and it's worth fighting for". J.R.R. Tolkien

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir