1. Ana Sayfa
  2. Middle-Earth

Orta Dünya’dan Tanıdığımız Oyuncular Şimdilerde Ne Yapıyor? – 8

'Gollum' karakteri ile tanıdığımız Andy Serkis'in şimdilerde neler yaptığına ve hangi yapımlarda rol aldığına değindiğimiz bir yazı serisine yine kaldığımız yerden devam ediyoruz...

Orta Dünya’dan Tanıdığımız Oyuncular Şimdilerde Ne Yapıyor? – 8
0

Selamlar!

 

Orta Dünya evreninden devam ettiğimiz serimize Andy Serkis namı değer  ‘Gollum’ ile devam ediyoruz.

 

 

Gollum karakterini seven olduğu kadar sevmeyen sayısı da biraz fazla. Üçlemeyi okurken hikayesine üzülmüş,Frodo ve Sam’in arkasından iş çevirdiği için kızmış, yüzük yok edildikten sonra Gandalf’ın Gollum için de bir kartal getirmesi ancak onun ölmüş olmasına ise üzülmüştüm… Bu bağlamda kendisi ile değişik bir bağım var. :)

 

 

Konumuza gelecek olursak; Gollum karakterini Andy Serkis haricinde bu denli izleyicilere işleyerek sahiplenecek başka bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Kendisinin bu konuyla ilgili ciddi anlamda inanılmaz bir yeteneği var, sadece ‘Gollum’ karakteri için değil,oyunculuğunu gördüğümüz olduğumuz yapımlarda ve seslendirmelerinde bunu tekrar tekrar görmüş olduk.

 

Oyuncunun oynamış olduğu diğer yapımlar ise şöyle;

 

Maymunlar Cehennemi : Başlangıç

Maymunlar Cehennemi : Savaş Vakti – Caesar

Maymunlar Cehennmemi : Savaş – Caesar

Star Wars : Güç Uyanıyor – Supreme Leader Snoke

Star Wars : Son Jedi – Snoke

Star Wars : Skywalker’ın Yükselişi – Snoke(Seslendirme)

Wild Bill – Glen

Little Dorit (Tv Dizisi) : Colleoni

King Kong – Kong/Lumpy

Oyuncu şimdilerde ise, 2021 yılında vizyona girmesi beklenen ‘The Batman’ filmi için hazırlıklarını sürdürüyor. Filmde kendisini “Alfred Pennyworth”  karakteri ile göreceğiz. Filmin çekimlerinin pandemi dönemi içerisinde durdurulduğunu öğrenmiştik ancak gelecek haftalarda çekimlerin tekrar başlanacağı söylentileri hayranlar tarafından konuşulmaya başlanmış durumda. Heyecanla bekliyoruz. :)

 

 

Son olarak, oyuncuyu salgın için yardım toplamak adına Tolkien’in 1937 de yayımlanan “Hobbit” kitabını okuyarak bir etkinlik başlatmıştı. Youtube ve Go found me sayfası aracılığıyla izlenen etkinlikten sonra toplam 351.000 $ dolardan fazla bağış toplanmış oldu.

 

İzlemek isteyenler için aşağıya link bırakıyor olacağım.

 

Siz rol alacağı Alfred Pennyworth karakteri için ne düşünüyorsunuz? Sizce Andy Serkis bu role yakışmış mı? Kendisini başka yapımlarda da görmek ister misiniz? Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

 

İyi okumalar!

 

 

Tepkini Seç!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

"There is some good in this world,and it's worth fighting for". J.R.R. Tolkien

Yorum Yap