Orta Dünya’dan Tanıdığımız Oyuncular Şimdilerde Ne Yapıyor? -13
 1. Anasayfa
 2. Middle-Earth

Orta Dünya’dan Tanıdığımız Oyuncular Şimdilerde Ne Yapıyor? -13

Devam eden seriye hepimizin 'Ajan Smith' , 'V' , 'Elrond' karakteriyle tanığımız Hugo Weaving'ten bahsedeceğiz.

0
Getting your Trinity Audio player ready...

Selamlar!

 

Kaldığımız yerden devam etmeye geldim, bugün Matrix,The Lord of The Rings,Hearts and Bones adlı yapımlarda rol olan bazılarımızın ‘Ajan Smith’ , bazılarımızın ise Ayrıkvadi’nin sahibi ‘Elrond’ olarak bildiğimiz Hugo Weavingten bahsedeceğim.

 

Weaving, geçtiğimiz günlerde çekimleri devam eden Yüzüklerin Efendisi dizisinde rol almayacağını belirtmişti. Eski oyuncuları görememek biraz can sıkıcı olsa da kendisi her şeyin tadında kalması gerektiğini belirterek açıklamasını yapmıştı. Yine de belirteyim; dizide rol almayacak olsa da oyuncunun yer aldığı başka projeler de mevcut. Yapımı biten ve hala yapım aşamasında olan filmleri var. Ayrıca tiyatro oyuncusu olarak devam edeceği bir projede var. Yazının sonuna doğru hangi oyun olduğuna değineceğim.

 

Bakalım, Weaving daha önce hangi yapımlarda rol almış?

Matrix – Ajan Smith

Matrix: Reloaded – Ajan Smith

Matrix Revolutions – Ajan Smith

V for Vendetta – V

Russian Doll – Harvey

Strange Planet – Steven

True Love and Chaos – Morris

The Tender Hook – McHeath

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika – Johann Schmidt/Red Skull

The Key Man – Vincent

Mystery Road – Johnno

Healing – Matt Perry

Battle Valley – Tom Doss

Seven Types of Ambiguity(TV Dizisi) – Alex Klima

Ölümcül Makineler – Thaddeus Valentine

Hearts and Bones – Dan Fisher

Evet, rol aldığı yapımlardan bazıları bunlar çok sıkmamak adına bu kadarını ekledim. :) Ve oyuncunun ‘Ajan Smith’ karakteri ile rol aldığı “Matrix” filminin dördüncü serisinde de olmayacağını geçtiğimiz aylarda yine kendisinin açıklaması ile öğrenmiştik. Rol almayacağının nedenini ise kendisi şu şekilde açıklamıştı:

 

“Matrix serisinde olmayacağım. Londra’da bir tiyatro oyunu olan ‘The Visit’ te oynamam için teklif geldiği sırada Matrix filmi için teklif aldım. Filmin yapılacağını biliyordum ancak tarihin ne zaman olacağına dair bir fikrim yoktu. İki yapımı da aynı anda yapabileceğimi düşündüm ancak süreç içerisinde ‘The Visit’i kabul ettim. En nihayetinde tarihlerin birbiri ile uymadığı anlaşıldı.” 

 

Böylece Matrix 4 filminde de oynamayacağı bu açıklamayla kesinleşmiş oldu. Hugo Weaving haricinde ‘Ajan Smith’ rolüne başka kimi yakıştırırdınız? :)

 

Başrolü Tilda Cobham-Hervey ile paylaştığı Lone Wolf’  Ağustos ayında yayımlandığı gözükse de gişeye 1 Eylül 2021 itibariyle gireceği yorumları da mevcut. Weaving’i filmde polis karakterinde göreceğiz.

 

Devam eden bir diğer yapımı ise ‘Loveland’ isimli film. Bu filmde ise kendisini “Dr. Bergman” rolünde göreceğiz. Film şu an yapım aşamasında.

 

Beğenmeniz dileğiyle,

 

İyi okumalar. :)

 

Tepkini Seç!
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 1
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

"There is some good in this world,and it's worth fighting for". J.R.R. Tolkien

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir