Netflix Yapımı Osmanlı Dizisine Game of Thrones’in Ünlü Oyuncusu Katıldı!
 1. Anasayfa
 2. Dizi

Netflix Yapımı Osmanlı Dizisine Game of Thrones’in Ünlü Oyuncusu Katıldı!

1
Getting your Trinity Audio player ready...

Netflix tarafından belgesel niteliğinde çekilecek “Osmanlı” dizi serisi ekibine Game of Thrones’in önemli karakterlerinden birini canlandırmış olan Charles Dance (Tywin Lannister) yer alacak!

24 Ocak’ta yayınlanacak olan dizinin kadrosunda oyunculuk başarılarıyla ün salmış bir çok kişi yer alıyor. Bunlar; Cem Yiğit Üzümoğlu, Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu, Selim Bayraktar, Ushan Çakır, Damla Sönmez ve Tolga Tekin gibi başarılı oyuncular. Dizinin belgesel niteliği taşıması ayrı bir heyecan yaratsa da, oyuncu kadrosunun bu denli güçlü olması beklentileri üst seviyeye taşıyor. Çoğumuzun aklında Tywin Lannister olarak yer edinmiş Charles Dance’nin karakteri ve nasıl bir performans sergileyeceğini merakla bekliyoruz!

Dizinin yönetmenliğini Emre Şahin üstlendi bunun yanında dizi serisinin senaryo ve yapım tarzı çalışmalarında Profesör Dr. Celal Şengör ile Dr. Emrah Safa yer alacak. Dizi konu olarak Osmanlı İmparatorluğunun adım adım yükselişinin yanında Fatih Sultan Mehmet’in dönemini işleyip ve Tarihin en önemli olayı olan İstanbul’un Fethini bizlere sunacak. Açıkçası hepimizin aklında neredeyse ilkokuldan berri bazı tarih hocalarımızın kendini kaptırarak anlatıp bizi etkisi altına aldığı bu tarihi olayı çok iyi işlemesi gerekiyor. Büyük bir çoğunlumuz milli duygularımızın kabarması konusunda büyük bir beklenti içinde.

 

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Bizlerle paylaşın!

Tepkini Seç!
 • 7
  harika
  Harika
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Doğuş Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler Çılgın bir oyuncu :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Harika yazı, ellerinize sağlık Nehir hanım. Başarılarınızın devamını dilerim. Bir diğer yazınızı zevkle bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir