İzlemeye Değer Dört Dizi
 1. Anasayfa
 2. Dizi

İzlemeye Değer Dört Dizi

0
Getting your Trinity Audio player ready...

Herkese merhaba! Evde kaldığımız bu günlerde artık yaptığımız şeyler sürekli bir döngü haline girmişken belki okuyucularımızın hiç izlemediği diziler vardır diye düşünerek böyle bir tavsiye-yazı paylaşmak istedim. İzlediğiniz de beğenebileceğiniz ve -bana göre- boşa vakit harcanmış olmayan altı diziyi sizlere önermek istedim.

 

 

1-Haven(2010-2015)

Dizi Stephen King’in “The Colorado Kid” adlı romanından uyarlanarak televizyon hayatına girdi. Toplam 5 sezon olan dizi, Ajan Audrey Parker’ın özel bir görev ile herkes tarafından unutulmuş olan “Haven” kasabasına gelmesi ile başlar. İnsanların doğaüstü olaylar ile ilgilendiğini fark edip içlerine girmesiyle olaylar gelişmeye başlar. Dizinin tamamı 78 bölüm bütün sezonlar 13 bölüm olarak yayımlanmıştır. Dizini konusu ise suç ve gizem üzerine.

 

2-Bones(2055-2017)

 

Amerika da geçen dram-romantik-suç konularını işleyen dizi ilk bölümü 13 Eylül 2005 yılında yayımlanmıştır. FBI’nın çözemediği bazı suçlar dizisi oluşmaya başlayınca yardım için adli antropolog ve adli arkeoloji bölümündeki çalışan kişiler tarafından FBI’a yardım ederek çözülmeye başlanıyor. Gerçek hayattan alınmış bu dizi yazar ve ünlü adli antropolog Kathy Reichs’ın hayatından esinlenmiştir. Dizi de başrolleri ise FBI ajanı olan Seeley Booth(David Boreanaz) ve adli antropolog Temperence -Bones- Brennan(Emily Deschanel) tarafından oynanıyor. Dizi toplamda 12 sezon ve 246 bölümden oluşuyor. Dizi süreleri ise yaklaşık 45 dakika.

 

3-Broadchurch

 

Başrollerini David Tennant ve Olivia Colman’ın paylaştığı dizi toplam 3 sezon olarak televizyon hayatına girmiştir. Hayali bir İngiliz kasabası olan “Broadchurch” a gelen dedektif Alec Hardy(David Tennant) bir çocuğun ölümü üzerine Ellie Miller ile çalışmak için gönderiliyor. Dizi de odak noktası olan iki karakter de kendilerince gizemli olarak diziyi devam ettiriyorlar. Dizi ölmüş olan çocuğu ve ailesini tanıyan herkesi farklı düşünceler ve karşılıklı şüphe duygusu ile baş başa bırakıp kendileri ile hesaplaşmaya bırakıyor. Dizinin konusu ise tamamı ile suç-dram üzerine.

 

4-Brooklyn Nine-Nine(2013-)

 

En son dizimiz ise aksiyon-komedi üzerine. Yayımlandığı ilk yıl olan 2013’te iki tane “Altın Küre” ödülünü kazandı. Brooklyn 99 karakolunda işler sıradan bir şekilde devam ederken,ekip kaptanının değişmesi üzerine olaylar değişik bir hal almaya başlar. Başrollerini Andy Samberg,Stephanie Beatriz,Melissa Fumero ve Terry Crews’un paylaştığı dizi ülkemiz de çok bilinmese de yayımlandığı ülke de inanılmaz seviliyor. Eğer aramızda izlemeyen arkadaşlar var ise,başladıklarına pişman olmayacaklar. :) Dizi toplam 7 sezon,şu an 8. Sezon onayını aldılar çekimler ise koronavirüs sebebiyle şimdilik aksayarak devam ediyor. Ne zaman geleceğini bilmiyoruz tabii, ancak 8. sezon gelene kadar baştan izlemek için herkesin bir fırsatı var. :)

 

Tabii ki herkesin beğenip seveceği şeyler farklıdır ancak nacizane bu dönem de evde olmaktan bunalmışken,farklı bir dizi arayışında olanlara izleyip beğendiğim dizileri sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım içlerinden izleyip beğendikleriniz olur.

 

Şimdiden iyi seyirler. :)

Tepkini Seç!
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

"There is some good in this world,and it's worth fighting for". J.R.R. Tolkien

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir