Filmi Yapılması Gereken 5 Oyun
 1. Anasayfa
 2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

Filmi Yapılması Gereken 5 Oyun

Dünya bazında oyun sektörü, teknolojinin ilerlemesiyle çok fazla gelişmiş bulunmakta. Oyun sektörü, sinema ve müzik sektörünü sollayıp geçti.

0
Getting your Trinity Audio player ready...

Filmi Yapılması Gereken 5 Oyun

Dünya bazında oyun sektörü, teknolojinin ilerlemesiyle çok fazla gelişmiş bulunmakta. Oyun sektörü, sinema ve müzik sektörünü sollayıp geçti. Dünya üzerindeki büyük oyun şirketleri tarafından ciddi yatırımlar ile oyun teknolojileri geliştirilmekte. Gelinen raddede kapsamlı bir kitleye ulaşıldı.

Oyunlarda, görsel ve tekniğin yanı sıra hikayeler de çok önemli. Çoğu oyun hikayeleriyle oynanışa doyum olmaz tat katmakta ve kitlesini bu sayede elinde tutmakta. Oyun hikayeleri konusunda sektör arasındaki rekabet, oyunculara sürekli tüketebilecekleri nimetler vermekte. Bazı oyunlar var ki “Bunun kesin filmi çıkmalı!”, “Bunun filmi çıksa çok fena patlar!.” diye söylenerek hayaller kuruyoruz. Gelin o oyunlardan 5 tanesini beraber görelim.

(Liste, öncelik sıralamasına göre yazılmadı. Sıralama rastgeledir.)

LeagueofLegends Oyun Görseli

League of Legends oyun içeriğine özel splash art.

1- League of Legends (Efsaneler Ligi)

Filmi yapılması gereken oyunlardan bir tanesi League of Legends. “Peki neden?” diye soracaksınız. Hemen açıklayalım. Oyunun yapımcısı olan Riot Games, oynanışın yanı sıra hikayelere de çok fazla önem vermekte. 145 oyun karakteriyle devasa bir içeriğe sahip olan League of Legends, kendi içerisinde oluşturduğu Runeterra isimli dünyada 11 farklı bölgeyle iç içe hikayeler oluşturmakta. Sahip olduğu 145 karakterin her biri kendi hikayesine sahip. Bağlı oldukları ırklar ve bölgelere göre, yer aldıkları evrende yaşantıları ve hikayeleri, oyuncuları bir farklı olarak kendi içerisine çekiyor. Bugün League of Legends’ın bir sinematik evreni kurulmak istense, çekecekleri yüzlerce hikaye silsilesi var. Riot Games’in yaptığı ve ara ara çıkardığı başarılı animasyon çalışmalarını izleyen oyuncuları çok fazla tatmin etmekle beraber, “Keşke filmi çıksa da izlesek.” dedirtmeden durduramıyor. Bu yüzden, filmi çıkması gereken 5 oyun listemize League of Legends’ı almasaydık olmazdı.

Riot Games’in son zamanlarda çıkarmış olduğu Awaken animasyon klibini izleyerek filminin olması gerektiği konusunda kendi kararınızı verebilirsiniz.

FilmiYapılmasıGereken5Oyun-2
Mortal Kombat X oyununa ait splash art.

2- Mortal Kombat Evreni

Dövüş oyunları alanında ismini tarihe yazdırmış olan Mortal Kombat oyunu uzun süredir oyuncuları tarafından fimi çıkarılması istenen oyunlardandı. Aynı şekilde kendi içerisinde bulunduğu dünyası, karakterlerin hikayeleri ve yaşanan olaylar bir hayli ilgi çekici. Güzel olan şu ki, Mortal Kombat filmi yapılacak. Simon McQuoid’ın yönetmenliğini üstlendiği film 2021 yılında vizyona girecek. Film çıkarılmasını isteyen oyuncular şimdi de sabırsızlıkla çıkmasını bekliyor.

Oyunun içerdiği özel harektelerden oluşan bu güzel videoyu izleyin, belki siz de o sabırsızlananlardan olursunuz.

FilmiYapılmasıGereken5Oyun-3

3- Skyrim

Hem fantastik evren hem de oyun seviyorsanız, bu oyun tam da size göre. Açık dünya hikayesiyle sizi farklı bir dünyaya taşıyor. Kılıç ve kalkan, ok ve yay, büyü ve parşömenler, efsanevi düşmanlarla mücadeleyi, kendin kontrol ederek gerçekleştirmek oyuncular için vazgeçilmez bir zevk. Peki bu oyunun neden filmi çıkmıyor? Skyrim oyuncularının uzun süredir istediği bir şey bu. Birçok fan filmi ve çalışmaları yapılsa da, büyük bir şirket tarafından ciddi bir proje hala yapılmadı. Umudumuz şu ki önümüzdeki aylarda güzel bir duyuru ile resmi olarak filmin gelmesini bekleyeceğimiz günlere kavuşacağız.

Film çıkana kadar şu hype video ile idare edelim.

4- Red Dead Redemption

Eski günlerde pazar günlerinde çıkan kovboy filmleriyle ülkemizde vahşi batıya karşı bir muhabbet başlamıştı. Red Dead Redemption oyunu bize o vahşi batının bütün vahşiliğini sergileyerek ve orada bulunabilme hissini bizlere güzel aktararak güzel bir rant kazandı. Rockstar Games’in büyük bir başarıyla yaptığı bu oyun, çok büyük oyuncu kitlelerine ulaştı ve oyuncular tarafından sevildi. Bol bol çatışma ve vahşi batının çeşitli entrikalarının döndüğü bu oyunun uyarlandığı bir film gerçekten güzel olurdu.

Oyunun fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

5 – God of War

Filmi yapılması gereken oyunlar listemizde mutlaka olması gerekenlerden bir tanesi de God of War’dır. Kratos’un tanrılara karşı olan amansız mücadelesi oyuncular için ayrı bir tutkudur. İlk etapta Yunan mitolojisi içerisinde olan oyun hikayesinde Kratos, ailesinin ölümüne sebep olan Zeus’un peşine düşmüştür. Zeus’a ulaşana kadar karşılaştığı tanrılarla, epik yaratıklarla mücadele ediyor. Son serisi olan God of War 4’de de oyun, İskandinav mitolojisine giriş yapmıştır. Mitolojik dünyalardaki bu muhteşem oyun ve hikayesi umuyoruz ki ileride Mısır mitolojisine de giriş yapacak. Böylesine bir oyunun filmini görmek gerçekten muazzam olacaktır. Oyuncuların bu isteğini bakalım hangi şirket üstlenecek.

Filmi çıkana kadar bunlarla idare edelim.

Tepkini Seç!
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir