Ekim Ayının Kitabı : ‘Gece Gelen’
 1. Anasayfa
 2. İnceleme

Ekim Ayının Kitabı : ‘Gece Gelen’

Ekim Ayında okumuş olduğum 'Gece Gelen' kitabını sizlerle paylaşmak istedim. İyi okumalar...

0
Getting your Trinity Audio player ready...

Selamlar!

Nasılsınız?

Ay sonuna doğru giderken, zamanı kaçırmadan ekim ayında okuduğum kitap için düşüncelerimi yazmak ve size tanıtmak istedim. Umarım beğenirsiniz. :)

Yazıya başlamadan önce, kitabı okumam için bana veren arkadaşım Funda‘ya teşekkür etmek istiyorum. :)

 

Ve gelelim kitabımıza;

2021 çıkışlı olan Gece Gelen‘in yazarı Murat BAŞ. Kitap, Ataç yayınları aracılığı ile bizlere ulaşıyor. Gerilim üzerine olan Gece Gelen, okuyucusunu gerçekten içine çekiyor okurken ciddi anlamda bir merak uyandırmayı başarıyor. Gerilim, korku ve polisiye türlerini seviyorsanız bu kitabı da seveceğinize eminim. Konusu biraz manevi tarafla ilgili olsa da okudukça farklı şekilde de etkileniyorsunuz ancak; akşam saatlerinde okumanızı pek önermem, gerilme ihtimaliniz baya yüksek olabilir. :) Daha önce böyle konularla ilgili bir kitap okumamıştım ama bu kitabı gerçek anlamda sevdim.

 

Yazarın daha önce başka bir eserini okumasam da bu kitap ve yazacağı diğer kitapları okuma listeme dahil edeceğim.

 

Kitabın konusuna spoiler vermeden kısaca değinecek olursam; 

-Kitabın arka kısmından alıntıdır- :

Akıl hastanelerinde arka arkaya gelen ölümler sonucu, Sağlık Bakanlığı “Dış Teftiş Denetim Birimi” kurar ve ekibin ilk görevi Sedef Adası’ndaki Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yatmakta olan Bekir Cangoz’u inceleyip karar vermekti. 

Ekibin şefi Ali, Filiz ve ekibe yeni katılan Cengiz’in vereceği karar ne olacaktı? Gittikleri yerde onları neler bekliyordu?

Açıkçası kitaba başlarken beklentimi düşük tutmuştum fakat okudukça neden böyle düşündüğümü sorguladım. Kitap sade bir dille yazılmış ve çok akıcıydı. Sonunu merak edip hem hemen bitirmek istedim hem de bitirmemek. :) Kitabın sonuna geldiğim de ise ; “Yok artık!” Diyerek şaşkınlıkla bitirdim. Kitabın kesinlikle devamı gelmeli çünkü hiç beklemediğiniz bir şekilde bitiyor. Umarım yazarımız bizleri fazla bekletmeden ikinci seriyi çıkartır.

Ve son olarak (görselini de koyacağım) kitabın içinden okurken hoşuma giden bir kesiti paylaşmak istiyorum;

 

Gerçekten de çoğu insan,sevdiği kişinin cansız bedenini görmek istemez. Çünkü sonrasında her aklına geldiğinde, onu son gördüğü şekilde hatırlayacaktır. İnsan, sevdiğini aklına düşürdüğünde,hala hayatta ve mutlu olduğu bir zamanda hatırlamak ister. Tabii bazı insanlar için ölü dahi olsa sevdiklerini son kez görmek önemlidir. Çünkü toprağa gömülmeden önce onu görebileceği son an, o andır. Yaşamıyor olsa bile…

Evet… Benim düşüncelerim bu şekildeydi çok fazla detay vermeden anlatmaya çalıştım umarım beğenirsiniz. Kitabı almayı düşünüp benimle fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

 

Keyifli okumalar.

Tepkini Seç!
 • 5
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

"There is some good in this world,and it's worth fighting for". J.R.R. Tolkien

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir