Dünyanın En İlginç Otellerinde Bugün: Buzdan Oteller!
 1. Anasayfa
 2. Turizm

Dünyanın En İlginç Otellerinde Bugün: Buzdan Oteller!

0
Getting your Trinity Audio player ready...

Üşümek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Her yıl yurt dışında özellikle İskandinav ve Kuzey Amerika bölgelerinde sonbahar mevsimine doğru yapılan, tamamı kar ve buzdan oluşan bu otelleri hiç duymuş muydunuz?

Bu oteller donmuş nehirlerden çıkarılan tonlarca buzdan yapılıyor! Belli başlı bir ömrü olan bu otellerin her yıl farklı tasarımları ve değişiklik gösteren oda sayıları bulunmakta. Buzdan yapılan bu oteller bir süre sonra eriyerek faaliyetini sonlandırıyor. Sizlere dünyanın en etkileyici Buzdan otellerini Listeledik. Keyifli Okumalar!

Hotel de Glace

Kanada da bulunan Quebec şehrinin yakınlarında olan Hotel de Glace, her yıl büyük bir çaba ile tonlarca kar ve buzdan faydalanılarak baştan tasarlanıp inşa ediliyor. Otelin özel yanlarından biriyse her yıl buzdan yapılan ve muazzam bir görüntü sunan devasa bir şapeli var. Hotel de Glace aynı zamanda oteli eritmeyen şöminelere de sahip. Otelde buzdolabı mevcut değil meyve vs yemek isterseniz yiyeceğinizi buzdan kırıp almak zorundasınız!

Snow Village

Finlandiya da bulunan ve tamı tamına 20000 metrekarelik bir alana ev sahipliği yapan bu buzdan otel görünüşü ile herkesi büyülüyor! Her sene yapımında neredeyse 15.000 ton kar ve 300 ton kristal kullanılan otel, heykel tasarımları olsun her şekilde nefes kesici!

Kemi Snow Castle

Yine Finlandiya sınırlarında bulunan bu otel tam anlamıyla aileler için yapılmış! Çocuklar için eğlence bölümleri olsun, romantik anlar yaşamak isteyen çiftler için kuzey ışıklarını rahatça izleyebilmeleri adına cam çatılar bulunmakta.

 

Tepkini Seç!
 • 2
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Doğuş Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler Çılgın bir oyuncu :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir