‘Coffin Joe’ Karakteri Tekrar Vizyona Dönüyor!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

‘Coffin Joe’ Karakteri Tekrar Vizyona Dönüyor!

1
Getting your Trinity Audio player ready...

Selamlar!

Nasılsınız?

Yıl bitmeden yine güzel bir haberle geldim. ☺

Brezilyalı film yapımcısı Jose Mojica Marins’in yarattığı korku karakteri (görüldüğü film ise At Midnight I’ll Take Your Soul) “Coffin(Tabut) Joe”, Spectre Vision yapımcılığında tekrar film oluyor. Elijah Wood’un kurucusu Daniel Noah’ın ise ortağı olduğu Spectre Vision yapım şirketinin üstlenmesi üzerine filmin Amerikan versiyonu çekilecek. Elijah Wood, Daniel Noah ve Josh C. Waller’in ortak imzası ile çıkacak olan filmin yapım aşamasına başlandığı konuşuluyor.

 

Marins’in 1964 yılı çıkışlı olan At Midnight I’ll Take Your Soul,This Night I’ll Possess Your Corpse ve Embodiment of Evil filmlerinde Coffin Joe karakterine kendisi hayat vermişti. Coffin Joe karakteri daha sonra üç televizyon dizisinde, müzik videolarında ve çizgi romanlarda da yer aldı.

 

“Coffin Joe” Kütüphanesinin haklarına sahip olan Birleşik Krallık One Eyed Films, filmin tekrar çekilmesi için Spectre Vision ile anlaşma imzaladı. One Eyed Films şirketi, Spectre Vision’ın filmi Coffin Joe’nun özel izleyicisine sadık, ancak karakteri daha geniş ve yeni izleyicilere sunan daha yaygın, erişilebilir ve güncellenmiş bir versiyon sunmasını istiyor.

 

Spectre Vision’ın ortaklarından Daniel Noah ise film için verdiği röportaj da şunları ekliyor: “Coffin Joe, çağdaş kültürümüz için yeniden düşünülmeyi hak eden ikonik ve silinmez bir korku karakteri. Modern Dünyamız Marins’in tekil yaratılışının karanlık sanatını yakalayan yeni bir özellik yaratmayı dört gözle bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

1964 çıkışlı olan Coffin Joe üç seriden oluşuyor; tam isimleri ve yılları ise şu şekilde;

 • At Midnight I’ll Take Your Soul (Gece Yarısı Ruhunu Alacağım) – 1964
 • This Night I’ll Possess Your Corpse (Bu Gece Cesedine Sahip Olacağım) – 1967
 • Embodiment of Evil (Kötülüğün Şekli) – 2008

 

2020 yılında hayatını kaybeden Marins, Coffin Joe karakterinin rüyasına girdiğini vermiş olduğu bir röportajın da şöyle aktarmış;

“Rüyada bir figürün beni bir mezarlığa sürüklediğini gördüm. Kısa süre sonra beni bir mezar taşının önüne bıraktı, doğumum ve ölümüm için iki tarih vardı. Evdekiler çok korktular, ele geçirildiğimi düşündükleri için rahip çağırdılar. Çığlık atarak uyandım ve o zaman yapmadığım bir film yapmaya karar verdim. Aklımdaki karakter o an doğdu adı; “Coffin(Tabut) Joe” olacaktı. Karakter aklımda ve hayatımda şekillenmeye başladı. Mezarlık bana adını verdi, Joe’nun kostümünü tamamladı, klasik bir sigara markasının simgesi olan vudu ve siyah şapka kapaklı. Bu karakterden iyi bir mezarcı olurdu ve karakterim böyle doğmuş oldu.”
—  José Mojica Marins, Portal Brasileiro de Cinema

Bir rüyadan yarattığı karakter ile Dünyaca tanınan ve beklenen biri olacağını hiç düşünmüş müydü acaba?…

Film şu an yapım aşamasında, İngilizce ve Portekizce olarak iki dilde vizyona girecek. Yapım aşaması ve çekimler bittiğinde ise çok uzun sürmeden vizyona gireceğini düşünüyorum. Ülkemizde vizyona girer mi bilmiyorum ancak gelirse de izlemeye değer bir yapım olacağını tahmin ediyorum. ☺

Keyifli okumalar.

Tepkini Seç!
 • 0
  harika
  Harika
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 8
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

"There is some good in this world,and it's worth fighting for". J.R.R. Tolkien

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir