Bir Film Üzerine: Ae Dil Hai Mushkil
 1. Anasayfa
 2. İnceleme

Bir Film Üzerine: Ae Dil Hai Mushkil

"Sanju", "Tamasha","Barfi!Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur." Gibi filmlerde daha önce başrol olarak izlediğimiz Ranbir Kapoor'un 2016 çıkışlı "Ai De Hai Mushkil" filmini inceliyoruz. İyi okumalar.

0
Getting your Trinity Audio player ready...

Selamlar!

Kış kendini yavaş yavaş göstermeye başlamışken, yağmurlu havalar da en güzel yapılacak aktivitelerden biri de film izlemek olunca yine bir film incelemesi ile geldim. Tabii bu sefer ülke biraz farklı. :)

 

Film, adından anlaşılacağı üzere Hint yapımı. Müzikal-romantik bir drama filmi. 2016 çıkışlı filmin başrollerini Ranbir Kapoor, Anuşka Sarma ve Aishwarya Rai paylaşıyor. 

 

Aramızda bu tarz yapımları seven var mı bilmiyorum ancak izlediğinize değecek bir Hint filmi. Oyuncuların diğer filmlerini bilenler varsa, karakterlerin kendisinden de hoşlanacaktır.

 

Filmin konusuna kısaca değinecek olursak; üç kişinin aşk çemberinde dönen olaylar içerisinde gerçekten kim sevdiğiyle beraber olacak diye düşündürtüyor. Film, ana karakterimiz Ranbir Kapoor’un bir röportajı ile başlıyor. Sorulan sorular ile geçmişe dönen ve anlatmaya başlayan Kapoor başından geçenleri anlatıyor. Yer yer renkli sahnelere eşlik eden -ki bu hint filmlerinin olmazsa olmazı-, birbirinden güzel şarkıları ile sizi gerçekten etkiliyor. Üç karakterin birbirine olan karşılıksız aşkının onları dönüştürmesi, yaşadıkları aşkın kendilerini değiştirmesiyle yaşanan olayları izliyoruz. İzlerken sizi sıkmadan akıcı bir şekilde ilerliyor. Söylemeden geçmeyeyim,  film de yer yer sizi düşündürecek güzel notlar da mevcut.

İzleyecek olanlara 158 dakika belki fazla gelecek olabilir ancak ben filmi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamamıştım. İçindeki olaylar gerçekten güzel ve düşündürücüydü.

Bir erkek ile bir kadın birbirlerini sevmeden arkadaş olabilirler mi? İkisinden birinin duyguları sevgi anlamında ağır bastığında yanına duracak kadar cesaretli olabilir mi? Bir diğeri başkasını sevdiğinde mutluluğuna sevinebilir mi?… Her anında yanında olacağına söz vermişken diğeri seni istemediğinde nasıl uzaklaşmayı deneyebilir? 

Filmi izlerken kafanızda bu soruları soruyorsunuz ve cevabı da buluyorsunuz. Yukarı da yazdıklarım filmin ana temasını oluşturuyor da diyebiliriz. Filmin senaristi ve yönetmeni Karan Johar, müziklerin besteleri ise Amitabh Bhattacharya‘ya ait.

 

Son olarak filmdeki en sevdiğim şarkıyı aşağıya bırakıyorum. Umarım dinlersiniz ve benim kadar seversiniz. :)

Keyifli okumalar.

 

 

Tepkini Seç!
 • 4
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

"There is some good in this world,and it's worth fighting for". J.R.R. Tolkien

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir