1. Anasayfa
 2. Sinema
Trendlerdeki Yazı

Amazon’dan Yüzüklerin Efendisi Dizi Sinopsisi Açıklaması!

Amazon’dan Yüzüklerin Efendisi Dizi Sinopsisi Açıklaması!
0
Getting your Trinity Audio player ready...

Yüzüklerin Efendisi dizisi çeken Amazon’dan yeni bir paylaşım geldi. Amazon, dizinin genel hikayesinin sinopsisini yayımladı. Dizideki genel havayı bizlere betimledi.

Amazon Studios’ forthcoming series brings to screens for the very first time the heroic legends of the fabled Second Age of Middle-earth’s history. This epic drama is set thousands of years before the events of J.R.R. Tolkien’s The Hobbit and The Lord of the Rings, and will take viewers back to an era in which great powers were forged, kingdoms rose to glory and fell to ruin, unlikely heroes were tested, hope hung by the finest of threads, and the greatest villain that ever flowed from Tolkien’s pen threatened to cover all the world in darkness. Beginning in a time of relative peace, the series follows an ensemble cast of characters, both familiar and new, as they confront the long-feared re-emergence of evil to Middle-earth. From the darkest depths of the Misty Mountains, to the majestic forests of the elf-capital of Lindon, to the breathtaking island kingdom of Númenor, to the furthest reaches of the map, these kingdoms and characters will carve out legacies that live on long after they are gone.

Bildiğiniz üzere dizi hakkında, çekileceği duyurusundan sonra hikaye hakkında hiçbir açıklama yapılmamıştı. Sadece dizinin 2. çağda geçeceği ve kendi tarzlarında hazırladıkları Orta-Dünya haritası paylaşılmıştı. Biz hayranlar da sadece harita üzerinden hikayeyi tahmin etmeye çalışıyorduk. Yeni bir açıklama ile ilk defa dizinin geçeceği dünyanın havası ve genel teması hayranlarla paylaşıldı. Gelin bir de türkçesiyle yapılan açıklamayı okuyalım.

Amazon Studios’un yakında çıkacak serisi, Orta Dünya tarihinin efsanevi İkinci Çağı’nın kahramanca efsanelerini ilk kez ekranlara taşıyor. Bu destansı drama, J.R.R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings’deki olaylarından binlerce yıl önce geçiyor ve izleyicileri geriye, büyük güçlerin yer aldığı ve dövüldüğü(burada ‘forged’ kullanılarak iki anlamlılık katılmış. Biz bunu cümleye iki fiil ekleyerek sağladık. Büyük güçlerin yer alması o zamanın kudretli krallıklarına, büyük güçlerin dövülmesi ise Güç Yüzüklerine atıf yapıyor.), krallıkların kudretli bir şekilde yükselip dehşet bir şekilde düştüğü, beklenmedik kahramanların sınandığı, umudun en ince pamuk ipliğine bağlı olduğu ve bu zamana kadar Tolkien’in kaleminden çıkan en büyük kötünün(En büyük kötü Melkor olsa da Sauron Orta Dünya halklarını tam iki çağ boyunca taciz etti ve ana hikayenin[Yüzüklerin Efendisi] baş kötüsüydü.) tüm dünyayı karanlığa boğmakla tehdit ettiği bir önceki çağa götürüyor. Göreceli bir barış zamanında başlayan dizi, kötülüğün Orta Dünya’da uzun zamandır korkulan yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşen hem tanıdık hem de yeni bir karakter grubuna yer veriyor. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık diplerinden elf krallığı Lindon’un başkentinin muhteşem ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor’dan haritanın en uzak uçlarına kadar, bu krallıklar ve karakterler kendilerinden sonra da uzun bir süre yaşayacak efsaneler yaratacaklar.

Bu açıklama ile heyecanımız kat be kat katlandı. Zira çok önemli diyebileceğimiz püf noktalar da var. Bunun incelemesini farklı bir yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Tepkini Seç!
 • 21
  harika
  Harika
 • 3
  g_zel
  Güzel
 • 1
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir