2019 YILININ EN İYİ 10 NETFLİX YAPIMI FİLMLERİ
 1. Anasayfa
 2. Sinema

2019 YILININ EN İYİ 10 NETFLİX YAPIMI FİLMLERİ

2019 YILINDA ÇIKMIŞ OLAN EN İYİ 10 NETFLİX YAPIM FİLMLERİ HUZURLARINIZA SUNUYORUM. KEYİFLİ SEYİRLER!

2
Getting your Trinity Audio player ready...

10. Fyre

Netflix’ten Fyre , etkinlik yapımcısı Andy King’in festival katılımcılarına su almak için neredeyse oral seks yaptığını kabul etmesiyle ünlendi . Bunun için bir meme oldu, ancak belgesel festivalin ciddi yansımalarını da gösterdi. Evdeki insanlar festivale katılmak için binlerce kişi harcayan zengin çocuklara neşeyle gülerken, Bahamalar’da etkinlik yapımcıları tarafından zorlanan çalışan insanlar da vardı. Fyre de bu hikayeyi anlatıyor.

9. The Perfection

Netflix’in oldukça uzak bazı filmleri var ve birkaç tuhaf büküm sonu var. Bu onlardan biri. Sadece tam bir fikir. Mükemmellik , olumlu ve olumsuz olmak üzere güçlü tepkiler veren bir tür filmdir. Bence bu neden başarılı oldu? Vahşi riskleri seviyorum. Bu filmin bir şeyle ilgili olduğunu her düşündüğümde, başka bir şeyle ilgili oldu. Esasen, bükülmüş psikolojik korku filmi Allison Williams’ın yetenekli çellisti Charlotte ve eski akademisinin yeni yıldız öğrencisi Lizzie (Logan Browning) ile rekabeti hakkında. Ama aynı zamanda çok daha fazlası hakkında. Ve bana sadece gelen, diyelim Kızlar için Get Out için Perfection Williams, kutuplaşan rollere saf topluma bağlılık için yeterince kredi alamıyor.

8. El Camino

Breaking Bad ve Better Call Saul’un sadık bir hayranı olarak , El Camino’yu sevdim … ve aynı zamanda hayal kırıklığına uğradım. Ya da belki kendi beklentilerime göre hayal kırıklığına uğradım. Bu cephede adil olan nedir? Sonsuz fan sorusu. Oyunculuk veya diyalogda hata bulamıyorum ve Breaking Bad karakterlerini tekrar görmek ve Jesse Pinkman’ın yeni hayatına başladığını görmek gerçekten çok zevkliydi. Ve yine de … El Camino’nun çoğu Breaking Bad’den silinmiş sahneler gibi hissetti . Anlatımı benim için yeterince ileri taşımadı. Başlamasını umduğum yerde sona erdi. Fakat duygusal düzeyde yazar / yönetmen Vince Gilligan ve aktör Aaron Paul – ve Jesse Plemons ve Bryan Cranston ve sevgili Robert Forster – parktan çıkardı. Mükemmel konfor gıda ve gelecekteki görüntüleri ile daha fazla takdir edeceğini bildiğim bir şey oldu.

7. Always Be My Maybe

2019’un tamamını Randall Park’ın rap’i hakkında Keanu Reeves’i yumruklamaktan neden bahsetmediğimizi hala anlamıyorum. En iyi inanış, en iyi filmlerden birinden 2019’un en iyi şarkısı. Bu romantik komedi, nasıl beklediğinizi gösteriyor, ancak filminiz tamamen şok edici bükülmelerin unutulmaz olmasına bağlıysa, muhtemelen iyi bir film değildir. Daima Benim Olsun Belki sadece büyüleyici, komik, çok gerçek ve çok romantik bir komedi. Filmi yazmaya yardımcı olan Ali Wong ve Randall Park dahiler ve onları her şeyde izleyebilirim. Ayrıca, Keanu katı altındır .

6. The Two Popes

Anthony Hopkins her zaman perçinliyor ve İki Papa’da kavraması daha zor olan Papa XVI. Benedict’in her nüansını çiviler . Ama yine de, bu Jonathan Pryce’nin filmi ve sonunda ona Oscar adaylığı verecek film olmalı. Yönetmen Fernando Meirelles’in biyografik filminde gelecekteki Papa Francis’e kayboluyor. Senarist Anthony McCarten, Aralık 2019’un sonunda yeni çıkan Netflix filmi için kendi oyununu uyarladı. Konuşma konularında iddialı olsa da – ahlak, Tanrı, diğer tüm büyük resim konuları – filmin kendisi o kadar iddialı değil kendi kapsamında. Çoğunlukla (ve akıllıca) modern Katolik kilisesinin bu iki güç merkezine odaklanır ve nasıl etkileşime girebileceklerine şaşırtıcı derecede sıcak ve hatta komik bir görünüm sunar.

5. Marriage Story

Her nesil kendi boşanma filmini alır ve bu modern çağımız için mükemmeldir. Noah Baumbach’ın Netflix dramı, tiyatro yönetmeni (Adam Driver) ve aktrisin (Scarlett Johansson) dağılmasında mizah ve atan kalbi bulur. İki yıldız güçlü performanslar veriyor ve bu kadar disseke edilmiş dövüş sahnesi demek istemiyorum. Yani daha küçük anlar, ilişkilerini gerçek kılan ve sadece klişe değil küçük detaylar. Birbirlerine karşı kalıcı sevgileri ve gündelik gerçekçiliği – bir şey olmadan çocuklarının önünde ve bazen de küfür etmek gibi. Ve sonunda mektubunu okuduğunda … Evlilik Hikayesiyeni bir yer kaplamıyor, ama beklediğimden daha acı verici ve gerçek bir ısınma. Aso, Laura Dern, Ray Liotta ve Alan Alda yasal istismarlarını takiben bir döneme ihtiyaç duyarlar. Netflix, yürüyüş emirlerin var.

4. The Irishman

İrlandalı , sevdiğimden daha çok takdir ettiğim türden bir film. Martin Scorsese’nin filmi kelimenin her anlamında destansı ve Netflix’in onu indirmesi için bir darbe. Performansların çoğu, özellikle Joe Pesci ve Robert De Niro’dan olağanüstü. Al Pacino da göze çarpıyor, ancak daha önce ondan bu performansı gördüm. Bu , özellikle yüksek bir standarda sahip olmaya değer İrlandalı hakkında en büyük şikayetim . Ben çalışma süresi hakkında özgünlük eksikliği kadar huzursuz değilim. Mean Streets ve Goodfellas’tan beri Scorsese ve şirket ile mafya filmleri çeken aynı aktörlerden bazılarını tanıdık toprakları kapsıyor . Ama belki de Evlilik Hikayesi gibiyeni nesile yeni bir boşanma filmi veriyor. Şimdi başka bir büyük suç filmimiz daha var. Ve sonu sevdim.

3. Klaus

Klaus anında bir klasik. Alaycı kalbim Netflix’in ilk orijinal animasyon filmi olan filmi izlerken en az iki boyut büyüdü. Belki de bu yeni nişi olmalı. Jason Schwartzman, kasvetli Smeerensburg kasabasına gönderilen ve yılda 6.000 mektup göndermesi gerektiğini ya da babasının onu keseceğini söyleyen zengin ve tembel Postmaster General’in oğlu Jesper’ın baş karakterini seslendiriyor. Jesper oraya vardığında, kendi kalbi sonunda erir ve kasabayı zaten beklediğiniz şekilde değiştirir. Orada büyük bir bükülme yok, nereye gittiğini anında biliyorsunuz. Ama yolda çok zekâ ve sıcaklık – artı en çarpıcı çerçeveye layık görsellerden bazıları. Birkaç yerde yüksek sesle güldü ve sonuna doğru yalnız bir yürümeye başlayan çocuk gibi ağladı. Bu filmi her yıl yeniden izlemek için sabırsızlanıyorum.

2. Dolemite Is My Name

Kaba, ilkel, ham, ırksal, renkli olması filme tam bir keyif veriyor . Eddie Murphy’nin R-dereceli komedisi, özgünlüğün yanı sıra 118 dakikalık saf adrenalinin hoş bir fotoğrafı. Murphy, Rudy Ray Moore’a herhangi bir yıldızın hayal edeceği türden bir vitrin veriyor ve gerçek komedyen ve blaxploitation film yapımcısını yepyeni bir kitleye sunuyor. ” Dünyanın var olduğumu bilmesini istiyorum.” Ve şimdi yapıyorlar.

1. American Factory

Netflix’in 2019’un en iyi belgeseli aynı zamanda yılın en iyi filmlerinden biri. Çinli fabrika Fuyao, banliyö Ohio’da bir fabrika açarken Amerikan Fabrikası , Amerikalı ve Çinli işçileri ve yönetimi takip ediyor. Duvardaki sinek tarzı, ekranda gördüğümüz herkesi herhangi bir yöne eğilmeden insanlaştırır. Bu film her şeyi yapıyor – eğitiyor, kızdırıyor, sizi düşünüyor, hissettiriyor, anlıyor. Yukarıdaki başlıkların çoğunun aksine, American Factory bir zaman kapsülüdür. 2019 hakkındaki gerçek her şeyi mükemmel bir şekilde yakalar. Bu filme ihtiyacımız vardı.

Netflix hala orijinal senaryo filmleri seçimini geliştirirken, tartışmasız orijinal belgesel filmlerinde pazar lideridir. Netflix belgeselleri tüm çıkışlarda en iyiler arasındadır. Mevcut içerik artışımızla, Hulu ve Amazon’dan HBO’ya kadar herkes doktor oyununa girdi, ancak Netflix hala kendine ait. Amerikan Fabrikası bunun mükemmel bir örneğidir.

Tepkini Seç!
 • 9
  harika
  Harika
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  haval_
  Havalı
 • 0
  mmm_
  Mmm...
 • 0
  wtf
  WTF
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. çok güzel bir yazı olmuş American Factory ne zamandır aklımdaydı

 2. gideyim de hepsini bitireyim ty <3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir